LogoPABLB

16. Piece of summer (07.06. 2014)

Informace

Hráčů: 24
Počet kurtů: 6
Odehraných zápasů: 72
Odehraných setů: 149
Ø setů za zapas: 2.07
Cena: 220 Kč
Délka: 3.5 h

Úvod

Dne 07.06.2014 přivítala badmintonová hala Sprint již šestnáctý díl z doufejme nekonečného seriálu PABLBáckých turnajů. Zároveň s touto turnajovou sobotou přišla také vlna úmorných veder, a tak je název dnešního dílu Piece of summer více než přiléhající. Vzhledem k již tradičnímu počtu 24 aktivních účastníků dostala klimatizace v hale pořádně zabrat, nicméně hrací podmínky bylo možné označit za ideální. Vše tedy bylo připraveno pro vypuknutí atraktivních bojů. Pokračovalo se v osvědčeném hracím systému na tři výkonnostní osmičky, přičemž tento souhrn se bude vzhledem k malému přehledu autora týkat pouze té první, v níž byl osobně přítomen.

Ještě než hlavní rozhodčí na empiru poprvé fouknul do píšťalky, vystoupil ve studiu České televize, jež celý turnaj v přímém přenosu vysílala do všech koutů světa, bookmaker Karel, aby představil lákavé kurzy na vítězství jednotlivých hráčů. Zdaleka největšími favority byli několikanásobní vítězové Keny a Zdeny s proklatě nízkými kurzy 1,9 a 2,4 ku jedné. Již výrazně vyššímu kurzu (6,5) se mohl těšit Honza Šik a také jeden z objevů minulého turnaje Vlasta s kurzem 8:1. Shodný kurz 15:1 pak měli Jerza, Kuči a Ivča, přičemž sázky na prvního jmenovaného byly tipérům vráceny, neboť dal tento tradiční spoluorganizátor přednost heslu "V Praze je blaze." a odjel se údajně raději dívat na nějakou výstavu večerníčků, nebo něco podobného. V případě překvapivého vítězství některého z barážistů by si šťastný sázkař přišel dokonce na pětadvacetinásobek vkladu. Ještě dodejme, že vedle Zdenyho a Kenyho média favorizovala i Karla, který dal na radu svých právníků, aby předešel možným žalobám ze střetu zájmů, takže na sebe kurz raději nevypisoval.

Skupinové boje

Pojďme ale konečně na kurty! Po milých slovech na uvítanou přišlo na řadu tradičně nevyzpytatelné losování. Záludný los přisoudil skupině A velmi hvězdné obsazení. O dobrou výchozí pozici do play off tu totiž bojovali jednak Zdeny a Keny, ale také Honza Šik a Kúča. Skupina byla nevídaně vyrovnaná a hranice mezi úspěchem a neúspěchem extrémně tenká. Největším smolařem se stal Honza Šik, který vlastní skupinu označil jako skupinu smrti a jal se spekulovat o pravděpodobném soupeři ze skupiny B. Naneštěstí byl ale vinou zranění nucen odstoupit záhy po začátku utkání s Kenym. Celou skupinu skrečoval, aby alespoň zkusil štěstí v neoblíbeném barážovém bahně. Naopak vítězem skupiny se stal Zdeny, jemuž ale rozhodně nedali dva zbývající konkurenti nic lacino. V obou zápasech mladého informatika rozhodovalo až skóre z jednotlivých setů a v obou případech rozhodlo v jeho prospěch. Ostatně i v zápase mezi Kúčou a Kenym přišlo na řadu srovnání udělených a obdržených bodů, ale tentokrát ani to nestačilo, neboť oba tito temperamentní kohouti získali na úkor toho druhého set v poměru 15:13. Ke slovu tak přišlo jejich skóre ze zápasu proti Zdenymu, díky němuž se na druhé místo o pouhé dva míčky dostal Kúča.

Ve skupině B se v párovražedném souboji sešel Karel s Ivčou, ale také nováčci elitní osmičky Vlasta a Martin S. Na rozdíl od skupiny A byly karty rozdány poměrně jasně ve prospěch Karla s Vlastou, ale Ivča a Martin také nebyli bez šance. A postarali se i o jeden z nejatraktivnějších zápasů této grupy, kdy nakonec opět až skóre rozhodlo ve prospěch mladé televizní reportérky. Martin tedy musel spoléhat na to, že překvapí jednoho z favoritů. To se mu ale nepodařilo, a tak musel do baráže. Třetí místo obsadila Ivča a o první místo si to rozdal Karel s Vlastíkem. Prví dvě třetiny obou setů byly velmi vyrovnané, ale v závěru dokázal s velkým nasazením a přehledem hrající Karel svému soupeři zasadit rozhodující ránu v podobě několikabodové série, takže ovládl nejen tento zápas, ale zároveň i celou skupinu.

Play off

Následně přišly na program dne baráže a s nimi po neplánovaném oddechu i jednonohý Honza Šik. Ten v utkání s Tiborem sice dokázal s přehledem vyhrát druhý set, jenže první prohrál a třetí rozhodující taktéž. Do nelítostného pavouka tak pronikl Tibor, tedy po Zdenym historicky druhý vítěz PABLBa. Do druhé baráže proti Martinovi postoupila Jana, která ve skupině nekompromisně zametla se svými mužskými protivníky. Svou čest ale Martin uhájil, a tak zůstala mezi nejlepšími osmi jedinou zástupkyní něžného pohlaví Ivča.

Také čtvrtfinálové boje nabídly divákům zajímavou podívanou. V baráži úspěšný Martin narazil na Zdenyho, který zvládl roli favorita a bez potíží zvítězil dvakrát 15:7. Dávku emocí větší než Ordinace v růžové zahradě nabídlo druhé čtvrtfinále, ve kterém zkřížili rakety Vlasta a Keny. Bulvární plátky již v průběhu turnaje přicházely s informacemi, že druhý jmenovaný porušil vpředvečer turnaje životosprávu. A možná právě to rozhodlo. Do zápasu sice vstoupil nadějným vedením 5:1, ale potom se konečně začal prosazovat i Vlasta, který skóre záhy otočil, aby nakonec oba sety o nejmenší možný bodový rozdíl získal pro sebe. Také ve třetím čtvrtfinálovém utkání mezi Kúčou a Ivčou rozhodovaly maličkosti. Šťastnějším se nakonec stal Kúča, který se dnes vyspal o mnoho lépe než posledně a postoupil mezi čtyři nejlepší. Poslední otazníky čtvrtfinálových soubojů visely nad zápasem Karla a Tibora. Karel svého soupeře doslova rozstřílel a lehce postoupil do boje o medaile.

V bojích o páté až osmé místo podlehl Tibor nejdříve Ivči a potom s prakticky totožným skóre i Kenymu, pro nějž to byl jeden z mála světlých okamžiků dne. K tomuto souboji byl totiž odsouzen po porážce od Martina, který i dnes potvrdil, že se zpočátku pomalu rozjíždí, ale později těžko zastavuje. V souboji o páté místo totiž oplatil Ivči porážku ze skupiny. Na osmém místě se tedy umístil Tibor a sedmý byl Keny, což je pro něj mimochodem vůbec nejhorší pozice za svoji PABLBovou kariéru. O jednu příčku oproti minulému turnaji si polepšila šestá Ivča a hned o čtyři příčky pátý Martin.

Zbývá tedy rozluštit tajenku na prvních čtyřech místech. V prvním semifinále se opakoval čtvrtfinálový souboj z minula mezi Zdenym a Vlastem, tentokrát ale s jiným výsledkem. Legenda PABLBů působila poměrně unaveným dojmem, a tak se musela spokojit po relativně jednoznačném průběhu pouze se zápasem o třetí místo, naopak Vlasta, jenž byl díky vysokému kurzu černým koněm mnoha sázkařů, byl poslední krok od zlata. Ve druhém semifinále nedokázal Kúča zastavit, ba ani moc přibrzdit rozjetou mašinu Karla a po prohrané třísetové bitvě se Zdenym na něj zůstala bramborová medaile.

Lístky na finále nebyly záhy po zahájení jejich prodeje k dispozici ani na černém trhu, a tak podle očekávání panovala ve vyprodané hale bouřlivá atmosféra. Převahu v hledišti měl Karel, pro nějž to byla další možnost konečně prolomit prokletí druhých míst a zvednout nad hlavu salátovou mísu. Podmínky k tomu měl vskutku ideální, když mu Vlastík odklidil z cesty dva největší favority, zbývalo jen potvrdit vítězství ze skupiny. Za tím si šel Karel nekompromisně od prvního do posledního podání a atraktivní útočnou hrou nedal svému sokovi šanci. Zvítězil v poměru 15:7 a 15:10, čímž si ještě výrazně vylepšil skóre z prvního vzájemného zápasu. Rozzuřená hrstka Vlasťových fanoušků začala trhat tikety a posléze i sedačky, takže museli být tito rowdies vyvedeni pořádkovou službou. Naopak Karel si mnul ruce nejen nad ziskem kýžené trofeje, ale také nad tučným ziskem ze své nové sázkové kanceláře. A aby té radosti nebylo málo, dostal se průběžně i do čela světového žebříčku. Finále nebylo ve srovnání s tím předcházejícím moc dramatické, ale to Karlovi určitě nevadilo. Před zraky svých příznivců si konečně splnil svůj dětský sen, a to bez ztráty jediného setu. Blahopřejeme!

Slavnostní ceremoniál

Závěr podařeného dne již tradičně obstaralo odlehčené předávání cen napříč všemi výkonnostními třídami, při němž se to jako vždy hemžilo jen úsměvy. Oblíbený obsah skleněných cen vřel více než většina těch nejzapálenějších fanoušků, ale o to to bylo zajímavější a vtipnější. A navíc šťastným majitelům těchto trofejí nehrozilo žádné nachlazení. Spíš naopak, doslova tím vypálili červa. V úplném závěru dne pak nemohlo chybět tradiční zvěčnění přítomných aktérů a následný rozchod k domovům a místním lokálům. Tak na viděnou příště!

Autor: Vlastík

TastyQuiz.com - otestuj svoje chutě
© PABLB 2009 - 2019