LogoPABLB

13. Xmas Smash Edition (14.12. 2013)

Informace

Hráčů: 15
Počet kurtů: 4
Odehraných zápasů: 44
Odehraných setů: 93
Ø setů za zapas: 2.11
Cena: 170 Kč
Délka: 3.5 h

Hlasuj, který report z turnaje se ti líbí víc? První x Druhý

První Druhý

První

Třináctý turnaj ze série PABLB se opět konal v Jerzy fit4all aréně. Turnaj byl poznamenán několika událostmi. Již před startem turnaje bylo jasné, že poprvé dojde k tomu, čeho se organizátoři strachují každý turnaj, David se ožral jak prase a nemohl tedy přijet :) (zlatej Polly a jeho kocovina na kurtu). Bylo potřeba tedy trošku zmatlat systém turnaje - výsledkem byla velká časová rezerva a volné kurty, které již nebylo možné obsadit (hráči již nebyli funkční).

To bych ale předbíhal, začněme od začátku. Kvůli velké marodce museli být narychlo sehnáni náhradní hráči (děkujeme Čibovi a Gábinovi, že šli), tím však se stal tento turnaj jedním z nejlépe obsazených. To se následně projevilo vyrovnanými výsledky ve skupinách.

Co se dělo v jednotlivých skupinách?

Ve skupině D si to mezi sebou rozdávali Gábin a Hrabi o postup do baráže. Jejich vzájemný duel skončil remízou jak na sety tak i na body. Rozhodovalo tedy jejich nahrané skóre v dalších zápasech. Další souboj (typický pro poslední turnaje) se odehrával mezi mackem a marťou. Pro tentokrát byl šťastnějším Marťa a odsunul tak macka na poslední místo ve skupině a sám skončil na třetím místě. Na první místo se prostřílel neuběhatelný Gábin. Druhé místo tedy připadlo Hrabimu.

Skupina C byla ochuzena o jednoho ožralého hráče. :) Hráli se tedy pouze tři utkání. V této skupině si odbyl debut na pablbovi Tomáš a i když ukradl Jášovi set, skončil ve skupině na posledním třetím místě. Ve skupině jasně dominoval Honza a postoupil do baráže. Jáša podle svých slov hrál jeden nudný zápas s Honzou a v druhém už o nic nešlo. Skončil tedy druhý.

Ve skupině B na sebe narazili Karlovi, Kuča a Qvarda, který určitě chtěl vyvrátit, že by byl vyhaslou hvězdou. Ve skupině dominoval Karel (jediný s kým se podělil o body byla samozřejmě Ivča). Kuča doplatil na svoje noční programovaní před turnajem a vydřel své jediné vítězství nad Qvardou a tím stanovil finální pořadí. Karel, Ivča, Kuča, Qvardič.

Již zbývá pouze skupina A, ve které se střetli šestinásobný vítěz zdeny, čtyřnásobný vítěz Kenny, neustálý černý kůň Jerza a navrátivši Čibo. Skupina nečekaně skončila jednoznačně. Kennyho zde přibrzdilo zraněni kotníku. A čibo, i když se vrátil v neskutečné palebné síle, nestačil na soupeře. Výsledkem bylo pořadí Zdeny, kenny, jerza, čibo

Následovala Baráž, ve které se utkal Honza s Čibem a Qvarda proti Gábinovi. V prvním duelu se do míčku mlátilo neskutečnou silou a nakonec více síly měl Čibo. V druhém bylo rozhodujícím měřítkem počet piv vs naběhaných kilometrů - vyhrál Gábin.

Playoff B nenaskýtalo příliš překvapení. Ve finále (o 9. místo) se potkali barážisté Qvarda s Honzou. Zvítězil Honza pro něhož to byl bezesporu nešťastný turnaj. Prohrál jediný zápas (baráž) a skončil na 9. místě. Dále Qvarda, Hrabi, Jáša. Pro zbylé hráče byla vytvořena skupina, ve které dominoval debutant Tomáš. Opakoval se minisouboj Macek x Marťa tentokráte se šťastnějším koncem pro Macka.

V playoff A pokračoval svoji spanilou jízdu turnajem Zdeny, který si také dokráčel pro další titul. Na druhém místě skončil Karel, který v semifinále potkal kennyho. Ten si v tomto zápase přivodil druhé zranění v turnaji avšak toto již bylo konečné a musel skrečovat. Díky tomu se Jerza, který v čtvrtfinále porazil Ivču, automaticky dostal na bednu. Čtvrý tedy Kenny, kterého připravilo zranění o případný pátý titul v řadě. V zápasech o další místa dominovala Ivča a vybojovala páté místo. Šestý skončil unavený kuča. Sedmé místo vyběhal Gábin. A na osmém se umístnil bombič čibo.

Dále již probíhaly klasicky sprchy, vyhlášení a zúčtování. Ztratila se jedna propiska a zničilo se historicky nejvíce míčků (jediný možný důvod - účastnilo se historicky nejvíce řezníků - čibo, kenny, honza, karel...)

Druhý

Třináctý a zároveň poslední turnaj pro kalendářní rok 2013 opět našel své útočiště v Jerzy´s Fit4All Aréně v brněnské části Kamenný Vrch. Teploměr pro 15. prosince neukazoval příliš velké hodnoty, avšak tento stav byl vyvážen velkým očekáváním veškerých hráčů, kteří se kolem 11 setkali v lobby celé haly. Termín veškeří hráči však musel být opraven za číslovku 15, jelikož David po dvou telefonech zjistil, že po včerejší větší konzumaci alkoholu není schopen turnaj odehrát a připravil tak pro organizátory nepříjemnou chvíli již od startu turnaje. Těm se od naplánování celého turnaje jako eventu pohybovala nálada jako na houpačce. Již druhý den po vytvoření museli hlásit plný stav 16 hráčů, což se v historii nikdy nestalo. Dobré rozmary je přešly v posledním týdnu před turnajem, kdy účast odřekli 4 hráči, a bylo potřeba mezery v soupisce rychle zacelit. Nalezení náhradníci byi velmi kvalitní.

Příjemná přátelská nálada však nikoho na turnaji neopustila a špičkování a vtípky létaly jak v šatnách, tak i při losování skupin, kdy zejména Macek upnul svůj zrak na polooděnou slečnu na své kartě se slovy, že si ji nechá, bylo potřeba zasáhnout a uložit ji zpátky netknutou na příští losování.

Po losu zbývalo do oficiálního zahájení turnaje několik minut, které víceméně všichni využili k protahování a k takzvanému ,,pinknutí" před ostrými zápasy. V čase 11:30 se však zvuky raket naladily do bojového režimu a začalo se hrát.

První skupina A skýtala velmi silnou skoro až šampionskou skupinu. Šestinásobný vítěz Zdeny, čtyřnásobný vítěz Keny, Jerza, který se nikdy nebojí přijmout pozici budoucího šampióna a Čibo, který se do série PABLB vrátil navázat na úspěchy tažení ,,žluté ponorky", kterou pilotoval společně s Tiborem. Zdeny všechny své zápasy vyhrál poměrně suverénně a zajistil si výhodnou pozici na play off. Druhý v pořadí skončil Keny, který byl lehce limitován zraněním kotníku, avšak ani on nepřipustil proti Jerzovi (3.místo) a Čibovi (4.místo) větší překvapení. Velký souboj nastal právě o třetí místo, kde v těsném souboji Jerza přetlačil velmi silového Čiba, a poslal ho tak vstříc barážovému souboji.

Skupina B přinesla dlouho očekávané souboje, na které se čekalo celý podzim. Finalista minulého turnaje Karel dostal do skupiny svoji partnerku Ivču, Kuču, s kterým si duel velmi dlouho přál a Q, který se nechtěl i přes nepříjemný los podívat do baráže. Prvenství ve skupině si pohlídal Karel, přičemž jediný bod mu sebrala právě na druhém místě končící Ivča. Boj o třetí místo potažmo baráž vyhrál v těsné přetahované Kuča a poslal Qvardíka, kam by žádný z 8 hráčů ze skupin A,B nekončil rád.

Skupina C byla limitována neúčastí jednoho hráče. Tři hráči Honza, Jáša a nováček turnajů Tomáš S. změřily své síly v delších setech do 21 bodů. Ani to však nezabránilo nejrychleji dohrané skupině a vítězství Honzy, který se mohl těšit na účast v baráži. Pro Jášu, končícího na 2. místě, zůstaly barážové dveře nedosažitelné, což komentoval jako velké zklamání a rozčarování.

Složení skupiny D Gábin, Hrabi, Marťa a Macek už před zápasy mohlo napovědět jak, se bude skupina vyvíjet. Gabin s Hrabim skončili se stejným počtem bodů, při dvou výhrách nad Marťou a Macek si ve vzájemném zápase připsali pouze po bodu, a rozhodnou o postupujícím muselo skóre. V tom se radoval pohybově velmi zdatný Gábin a mohl se těšit na barážový souboj. Finální podoba tabulky D byla následovná: Gábin, Hrabi, Marťa, Macek.

V programu následovaly baráže, které ukázaly, že někteří hráči by bez jakýkoliv výčitek mohli začínat v jiných losovacích koších, než před tímto turnajem. Vyrovnané klání Čiba s Honzou musel rozhodnout až tiebreak, který poslal do horního pavouka právě Čiba. Velké zklamání jako Honza pocítil i Qvardík, jemuž byl nad síly Gábin.

S velkou časovou rezervou začlo play off. Čtvrtfinálové dvojice se do sebe odhodlaně pustily, urvat vítězství a postup do semifinále právě pro sebe. Pouze s výjimkou dvou dvojciferných bodových výsledků byly docela jednostranné záležitosti. Jediná lépe nasazená hráčka Ivča prohrála duel s Jerzym, jinak postoupili všichni favoriti ze skupin: Zdeny, Karel i Keny.

Dolní pavouk nabídl pouze tři duely, vzhledem k 15 účastníkům měl Q volný los a na svého soupeře čekal. Tři dvousetové zápasy nepřinesly překvapení a do bojů o menší vavříny prošli Honza, Hrabi a Jáša. Pro trojici poražených Macka, Marťu a Tomáše se vytvořila nová skupina, kde každý odehrál 2 zápasy.

Semifinále byly rozvrženy a nervozita byla cítit. Pouze dva ze čtyř hráčů se odeberou do finále, zbylí dva budou zpytovat své chyby. Osud však chtěl jinak a druhé semifinále bylo skrečováno, kdy smolař Keny v přenádherném zápase musel odstoupit pro zranění kolena. Prvním finalistou byl tedy Karel.

Druhé semifinále nabídlo opakování skupinového souboje Zdeny vs Jerzy. Zdeny kontroloval hru, a ani velký náskok soupeře v druhém setu mu nezabránil dostat se po dlouhé době do finále.

Souboje o 5. -8. vyhráli Kuča a Ivča, a v boji o 5. místo si tak zopakují skupinový duel. Vitální Gábin vyzve v posledním svém duelu na turnaji ranaře Čiba o celkové 7. místo.

Spodní pavouk nabídl třísetový souboj Jáši s Q, kde v tiebreaku zvítězil Q a mohl tak bojovat aspoň o titul v spodní větvi. Soupeře k Jášovi o celkové 11. místo seslal Honza, kdy ve vyrovnané bitvě

Hrabiho těsně porazil a sám už spřádal plány na duel s Qvardou. Skupina o 13. -15. nabídla tři duely, kde dva opanoval Tomáš, v posledním porazil Macek Marťu a vrátil mu porážku ze skupiny.

Jelikož nebylo na co čekat, rozehrály se poslední duely. Souboj o 11. místo rozhodl tiebreak, ve kterém uspěl Hrabi, 9. místo připadlo Honzovi, 7. místo pro sebe ukořistil a doslova uběhal Gábin, Ivča porazila Kuču a k 5.místu ji může těšit i potlesk diváků při nejedné výměně. Souboj o třetí místo tentokrát nenašel v programu uplatnění, zranění Kenyho do zápasu nepustilo a zbyla na něj bramborová medaile. Na vytoužené třetí místo se dostal Jerzy, avšak zůstal v něm při této konstelaci sil a zdraví hořký pocit.

Finále opanoval vcelku jednoznačně Zdeny, a po dlouhých 4 turnajích se vrátil na trůn. Poražený Karel smutně po zápase přiznal, že nenašel taktiku na svého přemožitele a zůstalo tak na něj pouze druhé místo.

Turnaj byl dohrán, avšak zbývala ještě spousta volného času a prázdných kurtů, kde někteří PABLBové ještě naposled rozběhali své nohy a daly své rakety do pohybu.

Finální akce celého klání - ceremoniál s předáním cen, se nesl jako vždy ve velmi pozitivním a hurmoném duchu. Vtipy létaly od jednoho hráče k druhému, nezůstalo ani u jednoho popíchnutí. Po společné fotografii si všichni PABLBové popřáli hezké Vánoce, a už pospíchali domů na zasloužený odpočinek po jednom z nejlepších, nejnáročnějších a snad brzy zopakovatelném turnaji.

TastyQuiz.com - otestuj svoje chutě
© PABLB 2009 - 2019